Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 200kg Par Hours |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 20KW |
| Voltage | 440 V |
| Material | Steel |
| Size | L 14Feet |
| Weight | W24 Inchs |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Type of Machine | Industrial Roasting Machine |
Additional Information:
Product Details:
| Capacity(Kg/Hr) | 1000 |
| Type Of Namkeen | Puffed Rice |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |