Product Details:
| Capacity | upto 100 kg/hr |
| Production Capacity | 35 Kg/Hour |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power Source | Gas |
| Material | MS |
| Voltage | 220 V |
| Machine Type | Pop Corn Making |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
| Motor Power | 0.5 HP |