Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 150 kg/hr |
| Material To Be Extruded | Drum |
| Power Consumption | 3HP |
| Type Of Namkeen | Yes |
| Phase | 3 |
| Type | Snacks,Nakeen,fryums |
| Installation Services | Yes |
| Brand | BS05 |
| Frequency | 50Hz |
| Material | 304 SS |
| Production Capacity | 150 Kg/Hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 440 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Drum Type | Flavouring drum |
| Drum Capacity | 150 kg/batch |
| Automation Grade | Automatic |
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Drive Power | 2 hp |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | BS |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 200 Kg/Hour |
| Power | 2.5 HP |
| Material | SS |
| Driven Type | Drive With Electric Pannel |
| Type | Automatic |